gototop
15.09.2011 Co je nového u … Indies Scope? Jarret, Jananas a Karolína Kamberská (Školník)    Tisk
Zajímavosti
Brněnské vydavatelství Indies Scope chystá na tento podzim několik zajímavostí a pohled do edičního plánu. Zřejmě hlavním „tahákem“ bude čtvrté řadové album libereckého Jarretu Za hrany. Toto album bude pokřtěno v Liberci 22. října a jak nám na FOLKomíně naznačil Marek Štulír, určitě to bude stát za to, hostem bude skupina Vltava. Pokud si můžete vybrat, určitě vyražte do Liberce. Další křty se uskuteční v brněnském klubu Leitnerka a pražské Malostranské besedě. Pokud jste zvědaví na novinky z nového alba, můžete se těšit na rozhovor, který chystá kolega Tomáš Hrubý.
To Karolína Kamberská vydává své nové album o měsíc dříve – 20. září. Nahrávka je zaměřena na jiné publikum než její loňský sólový debut Hořkosladce. I když – tak zcela jiné nebude… „Je to sice deska písniček pro děti, ale při jejich psaní jsem myslela i na rodiče. Je tam spousta vtípků určených jen pro ně, protože tuším, že si budou muset desku mnohokrát vyslechnout. Děti přece milují reprízy až do omrzení.“ Album se jmenuje Říkadla a křikadla a obsahuje patnáct skladeb plus jeden bonus.
Donedávna pražské trio Jananas, které za své eponymní album sklidilo mnoho nadšených kritik, zaujalo i známého elektronického hudebníka Kubatka, který se rozhodl remixovat skladbu Raut. Jak došlo ke spojení dvou, na první pohled nespojitelných věcí objasňuje kytarista Jananasu Jan Vávra: „Kubatko nás objevil díky Andělům a my jeho hudbu známe a líbí se nám už dlouho. Takže když padl ostych, slovo dalo slovo a dohodli jsme se, že takto spojíme zdánlivě nespojitelné.“
Dále se můžete těšit na album Kalná skupiny Ladě - syrová deska ze severu s charismatickým Michaelem Kubesou v čele a pátou řadovou desku skupiny Čankišou Faÿt. Čankišou svým impozantním a hutným etno-rockovým zvukem sklízí úspěchy doma i v zahraničí.
Více zajímavých informací najdete na: www.indies.eu

Sdílet na...
Kam dál?

» Rozsáhlá retrospektivní kolekce Jakuba Nohy na 8 CD obsahuje 162 tracků (Indies Scope)

» Projděte se 2. Folkovou pasáží již tento víkend (FOLKtime.cz)

» Orlice stále šumí s Janouškovým Ústím (Karel Fred Vodňanský)

» Otázky Lucie Redlové (Indies Scope)

» Koncert 30 let Indies nabídne oslavu nezávislé hudby (Indies Records)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."