gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

30.10.2015 Ještě jedna soutěž o CD (a) Konec! Panáka! Bazén! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V první poprázdninové soutěži jsme vám nabídli zbrusu nové cédéčko Textové dílny Slávka Janouška s názvem Konec! Panáka! Bazén!, které si už přehrává výherkyně Zuzka. Pro ty z vás, kteří jste v září štěstí neměli, je tu druhá šance, máme pro vás ještě jeden kousek. Připomeňme, že se písničky nahrávaly 4. října a 29. listopadu loňského roku na Mejdanech Textové dílny v Penzionu u Holanů a album obsahuje 27 autorských skladeb. “Nikdy by mě nenapadlo, že...
 
23.10.2015 Soutěž o dvě vstupenky na Hradecký slunovrat Winter edition 2015 Napsal uživatel Redakce    PDF Tisk Email
Soutěže
Po velmi úspěšném letním Hradeckém slunovratu, jehož 2. ročník proběhl letos v červnu, se  na začátku listopadu opět koná jeho zimní varianta. Přesněji v sobotu 7. listopadu 2015 v sále Velká dvorana na zámku v Hradci nad Moravicí. Začátek je v 18 hodin. O tom, jaký program na Winter edition 2015 na diváky čeká, vás informoval ředitel festivalu Vašek Müller tento týden na FOLKtime.cz. A jestli se na festival chystáte, a třeba to máte do Hradce nad Moravicí daleko, můžete u nás ušetřit za vstupné, když jako první správně odpovíte na naše otázky do diskuse. Hodně štěstí!
 
02.10.2015 Druhá soutěž o Babí léto Napsal uživatel Redakce    PDF Tisk Email
Soutěže
Ještě jedno Babí léto, nové CD Romana Horkého a skupiny Kamelot, získáte v dnešní soutěži. Už víte, že album bylo vydáno 18. září, je představováno na sérii podzimních koncertů, kterých se účastní i hosté, kteří na albu účinkují - zpěváci Dalibor Janda, Petr Bende a zpěvačka Ilona Csáková. Ve studiu V -Zlín Kamelot natáčel s Ivo Viktorinem (klávesy), Petrem VavříkemJeště jedno Babí léto, nové CD Romana Horkého a skupiny Kamelot, získáte v dnešní v dnešní soutěži. Už víte, že album bylo vydáno 18. září, je představováno na sérii podzimních koncertů, kterých se účastní i hosté
 
25.09.2015 Soutěž o Babí léto Napsal uživatel Redakce    PDF Tisk Email
Soutěže
V minulých dnech jste si na našich stránkách přečetli o novém albu Romana Horkého a skupiny Kamelot s názvem Babí léto. Horká novinka vyšla 18. září a bude představena na sérii podzimních koncertů, kterých se zúčastní i řada hostů účinkujících na albu. Babí léto se natáčelo se ve studiu V – Zlín, obshauje dvanáct nových písní Romana Horkého, jejichž texty najdete v bookletu doplněné ilustračními fotografiemi většinou z rodinného archivu Romana Horkého. Pokud jako první správně zodpovíte naše otázky do diskuse, můžete se těšit na Babí léto v babím létě.
 
04.09.2015 První poprázdninová bleskovka o CD Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
A začneme pořádnou porcí tvůčí energie. Soutěžíme o nové CD Textové dílny Slávka Janouška s názvem KONEC, PANÁKA, BAZÉN! Nahráno bylo v Penzionu u Holanů, na Mejdanu I – 4. 10. 2014 a Mejdanu II - 29.11. 2014, vždy těsně před skokem do bazénu. Záznam pořídil Pavel Yankee Matějka, díky jemuž zůstalo zachováno, co členové Textové dílny včetně svého guru s hravostí sobě vlastní vytvořili. Ať již vlastníte či nevlastníte první CD „Textovky“ z roku 2008, neváhejte a to letošní si pořiďte. U nás stačí, když jako první správně odpovíte na naše otázky do diskuse.
 
17.07.2015 Soutěž o dvě permanentky na Amfolkfest Napsal uživatel Redakce    PDF Tisk Email
Soutěže
„Malý festival na konci světa" v malé osadě Pulčín 24. a 25. července, tedy příští pátek a sobotu, přivítá oblíbené české i slovenské kapely a se všemi návštěvníky náležitě oslaví své 20. narozeniny.  V pátek festival zahájí skupina Dareband, která zde bude slavit 10. výročí od svého založení a v sobotním programu se můžete těšit na skupiny Jasoň, Vrkoč,Tempo di vlak, Žamboši...
 
25.06.2015 Bleskovka o 2 vstupenky na Portu do Řevnic Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již zítra se otevřou brány řevnické Porty. Pokud byste rádi vyhráli dvě celovíkendové vstupenky, stačí se na chvilku zamyslet a odpovědět na níže položené otázky. Samozřejmě že do diskuze a správně.
 
23.06.2015 Soutěž o dvě permanentky na Okolo Třeboně Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Divadlo Járy Cimrmana, Ivan Hlas, Wabi Daněk, Jaroslav Samson Lenk, Žalman & spol., Jan Nedvěd, Spirituál kvintet, Marien, Nezmaři, René Souček, soutěžící o Houpacího koně a loňský vítěz Kamašne a další vystupující, to vše v kulisách malebné a vlídné Třeboně již o tomto víkendu! Chcete to zažít? Odpovězte jako první správně na otázky do diskuse a můžete se těšit na dvě vstupenky. Vždyť přece: Léto začíná v Třeboni.
 
15.06.2015 Bleskovka o 2 permice na Valašský špalíček Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Festivalová sezona je v plném proudu a tak vám dneska přinášíme možnost vyhrát dvě celofestivalové (třídenní) vstupenky na festival Valašský špalíček. Stejně jako v jiných případech musíte: správně, jako první a do diskuze odpovědět na níže položené otázky.
 
15.05.2015 Superbleskovka o CD Půljablkoň: Němec & Puttnerová Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Naši milí čtenářové. Protože je dneska pátek, připravili jsme si pro vás jednu soutěž o jedno skvělé CD. Jedná se o druhou ze tří soutěží s Půljablkoní. První byla o vstupenky na koncert, dnes tato a příště se můžete těšit na soutěž o vstupenky na Hradecký Slunovrat. Stejně jako vždy stačí správně, jako první a do diskuze zodpovědět na níže položené otázky.
 
06.05.2015 Bleskovka o 2 vstupenky na Folkový kvítek 2015 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již tuto sobotu 9. května se v přírodním amfiteátru Konopiště uskuteční další z řady ročníků festivalu Folkový kvítek. Folkový kvítek je svým zaměřením, tradicí a počtem diváků pomyslným vrcholem pro talentované děti. Za celou dobu existence prošlo soutěží 4800 dětí. Objevil desítky nových talentů, dnes profesionálních hudebníků.
 
28.04.2015 Bleskovka o 2 vstupenky na Půljablkoň Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Tuto středu, 29. dubna, se v pražském Kaštanu uskuteční koncert dvojice Půljabkloň – Michal Němec a Marie Puttnerová. Tato „nejmladší odnož Jablkoně" se nedávno umístila v první trojici Žánrových cená Anděl 2014. Pokud byste chtěli vyhrát dvě vstupenky na tento koncert, stačí: správně, jako první a do diskuze odpovědět na níže položené otázky.
 
10.04.2015 Soutěž o bluegrasové CD s pozvánkou Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Jak jsme vás včera informovali, v neděli 12. dubna se uskuteční koncert s názvem The Best Czech Bluegrass - To nejlepší z české scény. Koncert proběhne od 19 hodin v sále OREA Hotelu Pyramida v pražském Břevnově a uvádět jej bude Jiří Holoubek. Záznam z koncertu vyjde na DVD. Přijďte účinkujícím vytvořit tu správnou atmosféru. V programu zahraje i skupina G-runs´n Roses. Její album Gravity...
 
27.03.2015 Soutěž o album V báječném balení Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V samotném závěru loňského roku vyšlo album V báječném balení kladenského písničkáře Karla Pazderky. Pokřtěno bylo 27. prosince v kladenské restauraci Kuklík a za kmotry mu byli Josef Fousek a Miki Ryvola. Na albu naleznete třináct písní, po jednom textu Pavla Kopty (Utíká to, utíká) a Jiřího Žáčka (Svatební) a jedenáct textů Karla Pazderky, autora všech melodií. V září 2014 je ve studiu Málkov nahráli Karel Pazderka
 
20.03.2015 Soutěž o CD Můžeme plout Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V březnu letošního roku pokřtila skupina Tabásek & Partyja ze Vsetínska nové CD Můžeme plout. Kapela přichází se svým druhým řadovým albem, kterému předcházelo album Chci zas cítit léto (2009) a čtyřpísňové demo Co sa to tam stalo (2007). Zatímco demosnímek vznikl ve studiu Fryšták, obě řadová alba se natáčela ve studiu UNART Slavičín. CD bylo vydáno vlastním nákladem. Na albu je 12 autorských písní, autorem hudby a textů je Pavel Tabásek
 
13.03.2015 Druhá soutěž o Pohlednici z Paříže Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Už víte, že 30. ledna vyšlo autorské CD Pohlednice z Paříže brněnské skupiny Pozdní sběr. Z odpovědí v minulé soutěži již víte, že skupina Pozdní sběr byla založena v roce 2000 a frontman skupiny Jura Pařez začínal v bluegrassové skupině Uhlák. Víme také, že členy skupiny jsou muzikanti zvučných jmen.
 
06.03.2015 Soutěž o Pohlednici z Paříže Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V pátek 30. ledna vyšlo autorské CD Pohlednice z Paříže brněnské skupiny Pozdní sběr. Album obsahuje 14 písní, všechny otextoval Jura Pařez, ten je také většinovým autorem melodií. Jednou melodií přispěl Jíra Meisner a jedna melodie je převzatá. Pozdní sběr hraje rockovou kytarovou muziku s bluesovými základy s jižanskými vlivy stejně jako vlivy domácími s důrazem na texty. Frontmanem skupiny je Jura Pařez...
 
24.02.2015 Kapely oznamují konec činnosti Napsal uživatel kapely    PDF Tisk Email
Soutěže
Konec činnosti náhle oznamují kapely Šantré, Epydemye a Žamboši. Tedy alespoň na pátek 27. února, kdy se z těchto kapel stane jedno velké těleso s názvem Propletení. Pokud vás zajímá jedinečný koncert této sestavy, který se uskuteční v Praze, v Divadle Na prádle od 19:30, zkuste jako první správně zodpovědět následující otázku a máte u nás dva volňásky.
 
20.02.2015 Soutěž o CD Gravity Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Dnešní soutěž udělá radost zejména fanouškům bluegrassu, ale věříme, že i vám všem, kteří si rádi poslechnete špičkové instrumentální výkony a barevné vokály. Takovou muziku nabízí skupina G-runs 'n Roses na svém albu Gravity, které sice vyšlo v květnu roku 2013, ale k nám se dostalo teprve nedávno.
 
10.02.2015 Soutěž o dvě vstupenky na výroční koncert Indies Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Indies je značka, která se od roku 1990 věnuje podpoře, vydávání, distribuci a prodeji hudby, a to často se zaměřením mimo mainstreamové škatulky. Oslavy 25 let od založení Indies se konají v brněnském klubu Sono centrum na ulici Veveří již tuto sobotu 14. února od 13. hodiny. Ve stejné datum, ale v roce 1990, se totiž konalo otevření první provozovny Indies v Brně. Nyní existuje pět různých společností – Indies Scope, Indies Happy Trails, Indies MG, Indies Distribuce, Prodejna Indies
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 40

Kalendář

<< Květen 2021 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
101112131516
17181920212223
24252627282930
31      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc