gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

17.07.2012 Prázdniny v Telči stihnou před koncem světa oslavit třicet let (FOLKtime.cz)    PDF Tisk Email
PR
V pátek 27. července bude na telčském zámeckém nádvoří slavnostně odstartován jubilejní 30. ročník Prázdnin v Telči, nejdelšího hudebního festivalu v České republice. V kulisách pohádkové renesanční Telče vystoupí během sedmnácti dnů na třech scénách stovky špičkových hudebníků a představí se desítky divadelních uskupení. Návštěvníci kulatého ročníku Prázdnin v Telči se mohou těšit například na Divadlo bratří Formanů a jejich představení Obludárium, či na koncert Markéty Irglové, Bratří Ebenů, Radůzy a mnoha dalších slavných muzikantů.
Konec přijde hned na zahájení
Zahájení festivalu se každý rok koná v jiné atmosféře a letos, vzhledem k tomu že se nezadržitelně blíží osudné datum konce světa, se pořadatelé rozhodli proměnit telčský renesanční zámek v Restaurant na konci vesmíru. Ten ve své knižní sérii Stopařův průvodce po galaxii popsal britský spisovatel Douglas Adams jako místo, kam se sjíždějí hosté z celého vesmíru za dobrou zábavou a hlavně si užít poslední chvíle existence světa.
Na slavnostním zahájení telčského festivalu v Restauraci na konci vesmíru se budou dít nevídané věci. Návštěvníci narazí na roztodivné bytosti, budou moci cestovat časem a tančit budou k písničkám, které bude hrát Traband, tedy ne pojízdná legenda let totalitních, ale originální hudební uskupení let svobodných. Konec světa pak svým líbezným hlasem doprovodí výjimečná herečka a jedinečná šansoniérka Szidi Tobias.
Co bude po konci světa?
Pokud ceremoniál a výstup umělců na zahájení nevyvolá takový potlesk, který by způsobil výbuch supernovy, bude festival pokračovat ještě dalších šestnáct dní a nocí. Na hlavní scéně na nádvoří Státního zámku v Telči vystoupí během festivalu nejen přední čeští hudebníci, jako je Iva Bittová (29. 7.), Vladimír Mišík (1. 8.), Robert Křesťan (6. 8.), Michal Prokop (8. 8.) či Radůza (12. 8.), ale i zahraniční hosté, například španělští Keltové Street Wings a irští Sliotar (4. 8.) či romantický irský písničkář a pianista Duke Special (7. 8.), který vystoupí na nádvoří s písničkářkou Markétou Irglovou.
Vedle hlavní scény na zámku budou na Prázdninách v Telči jako obvykle v provozu další dvě scény: Kocouří scéna a Nocturno. První jmenovaná se odjakživa nachází přímo na náměstí Zachariáše z Hradce a nabídne prostor pro mladé začínající kapely, které mají chuť si na festivalu zahrát. Scéna Nocturno pak nabídne noční hudební vystoupení, která se budou odehrávat vždy po hlavním koncertě na různých místech po celé Telči, někdy v zámeckém parku, jindy u Štěpnického rybníka či ve festivalovém Sklepě. Letos navíc přibude nový koncertní prostor v podobě nově opravené zámecké konírny. Své Nocturno si v Telči užije například duo Tara Fuki (31. 7.), folková skupina Epy De Mye (4. 8.), countryový kytarista Jimmy Bozeman (5. 8.) či progresivní kapely Hm… (3. 8.) ,  Zrní (29. 7.), MidiLidi (6.8.)…
Na výlet na festival!
Prázdniny v Telči jsou díky poloze ideálním cílem či startem nejrůznějších rodinných výletů. Pořadatelé jsou si toho vědomi a při sestavování programu myslí na všechny členy rodiny. Proto ani letos nebude chybět tradiční součást festivalu, jíž je doprovodný program v podobě nejrůznějších tvůrčích dílen, trhu s nejrůznějšími rukodělnými výrobky a také samostatnou pohádkovou scénou, na která se bude konat divadlo každý den ve 14:30 hod. po celou dobu festivalu.

Více informací o programu Prázdnin v Telči 2012 najdete na www.prazdninyvtelci.cz.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2021 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
222324252628

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc