gototop
28.08.2020 Nový klip Pokecal jsem s bezďákem (FOLKtime.cz)    Tisk
Novinky
Dan Vertígo a Vojta Bořil - bubeník Už Jsme Doma natočili uvolněný klip propagující Nocleženku - projekt na pomoc lidem bez domova.
Již čtvrté písni Dana Vertíga z loňské desky #DNVRTG se dostalo video zpracování. Tentokrát brněnský mezižánrový písničkář natočil s režisérem Jardou Fikrem klip na nejvíce rocknrollovou píseň z alba - Pokecal jsem s bezďákem. Z videa sálá bezstarostná letní atmosféra plná náhodných setkání a popíjení drinků všech barev v kulisách Žižkova i Vinohrad. Hlavní roli si střihl Vojta Bořil, který na studiové nahrávce i bubnuje. Vojtu můžete potkat jako bubeníka legendární avantgardní kapely Už Jsme Doma nebo punkových P.K.
Písničkář klipem navíc propaguje projekt Armády spásy zvaný Nocleženka (https://noclezenka.cz/). To je poukaz v ceně 100 Kč, který jednomu člověku v nouzi umožní strávit noc v teple. Nezahrnuje však pouze nocleh samotný, ale i další pomoc a rozvoj služeb pro lidi bez domova.
"Téma bezdomovectví se mi do písniček bezděčně prolíná už řadu let. Pokecal jsem s bezďákem je sice bezstarostná letní pecka, ale často mě napadá, jak jednoduchý by asi mohlo být dostat se na ulici - stačí si třeba přečíst pár rozhovorů v Novým prostoru s někým bez domova. Proto mě napadlo dát klipu přesah a spojit ho právě s projektem Nocleženka, který mi dlouhodobě připadá sympatický a podporuju ho", doplňuje Dan Vertígo.
Písničkář, donedávna vystupující sólo, bývá nově k vidění i s kompletní kapelou, přehled koncertů najdete na https://www.danvertigo.cz.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."