gototop
11.06.2018 Porta 1988 v Plzni (Michal Jupp Konečný)    Tisk
Historie a historky
Lochotín i Výstaviště byly natřísknuté, že to víc nešlo. A poprvé v historii festivalu přijela kapela až z Ameriky. Vedl ji jeden z nejlepších pětistrunných banjistů toho období – Tony Trischka. Kořeny jeho rodu mířily až do Liberce – slyšíte tam to zpěvné Tonda Tříska? Moderní bluegrass a špičkoví hráči, to vše zpoza oceánu. Třicet tisíc diváků bylo fakt u vytržení.
Ohromeni byli ještě mnohem víc samotní muzikanti. Před tak velkým auditoriem nehráli ve Státech ani jinde nikdy předtím a předpokládám, že ani nikdy potom. Kapela vystoupila na koncertech Porty několikrát, Tony sám nasával hudební atmosféru a také vystoupil i s různými sestavami muzikantů. Na snímku Jana Hojdara společně se Žalmanem a spol.
Tony Trischka a Žalman a spol.
Tony Trischka a Žalman a spol.
foto: Jan Hojdar
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."