gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

06.08.2012 Rozhovor s Miki Ryvolou na Folkovém Chvojení Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
Reportáže

Rozhovor s Miki Ryvolou na Folkovém ChvojeníProtože je hudební sezona v plném proudu a polovina prázdnin  přímo vybízí k výletům do přírody, zavzpomínáme trochu na Chvojení a probereme toulání po lesích s autorem stovek folkových písniček Mikim Ryvolou.

Třetí ročník Folkového Chvojení se nesl v duchu dobré nálady a krásného letního počasí. Nechce se ani věřit, že už je to skoro dva měsíce, kdy jsme seděli na dřevěných lavičkách ve stínu letitých stromů a nasávali dva dny pohodovou člověčí muziku. Festival v mnohém zejména atmosférou připomínal "Svojšice," což byl záměr pořadatelů, kteří chtěli vytvořit tradiční folkový festival. Muzikanti byli potěšeni pohledem do zaplněného amfiteátru a líbilo se jim, že diváci s nimi zpívali také díky nápadu  se zpěvníkem, ve kterém byly písničky účinkujících. Roman Horký z Kamelotu atmosféru popsal jako sepětí diváků s účinkujícími a prostředím a cítil energii, která vyzařuje ze stromů. Díky programu, který nabízel prostor jak mladším tak starším kapelám, se zde setkával „potěr“ se svými vzory a vzory se svými kamarády, na které nemají čas při nabitých koncertních šňůrách.  Mikiho Ryvolu prostředí zaujalo především jako trampa.

06.08.2012 Monty a Nekapela v Lucii Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
Reportáže
Monty a Nekapela v LuciiDo Hradce Králové dorazil 29. 7. 2012 folkový zpěvák Monty se svou Nekapelou a předvedl své tradiční vystoupení plné vtipu a hodně velké energie. Po dvaceti dvou letech se Country Club Lucie v Hradci Králové otevřel i v neděli a to kvůli folkovým večerům v rámci cyklu FOLK ŽIJE V LUCII!, které pořádají lidé kolem projektu Folk žije!
04.07.2012 Skupina Marien překvapila novým albem V půli cesty Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
PR
Skupina Marien překvapila novým albem V půli cestyAť je člověk profesionální umělec či amatér, zažívá úplně stejné pocity v okamžiku, kdy jeho tvorba má dostat tvar a podobu a vyjít na světlo světa. Je to spousta dřiny, vzteku, vzrušení, očekávání a starostí, zda se „miminko“ narodí zdravé a bude se líbit i někomu jinému, než jeho rodičům. Ale za ten úžasný, hřejivý pocit, když to vše klapne, to stojí.
28.06.2012 Folkové Chvojení v obrázcích Napsal uživatel Houbák    PDF Tisk Email
Fotoreportáže
Folkové Chvojení v obrázcíchFolkové Chvojení se již třetím rokem snaží zaujmout folkuchtivého posluchače a musím uznat, že se mu to rok od roku daří lépe a lépe. Měl jsem to štěstí, že jsem „byl u toho“, když amfíkem ve Vysokém Chvojně, kde se festival koná, zazněly první tóny a lavičky v hledišti se postupně zaplňovaly nově příchozími.
20.06.2012 Folkové Chvojení potřetí sklidilo jen chválu Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
Reportáže
Folkové Chvojení potřetí sklidilo jen chváluCo víc si přát, než strávit dva prosluněné dny v krásném venkovním divadle, které připomíná antický amfiteátr, který je obklopený starými vzrostlými stromy. A vše tohle zažít se stejně naladěnými lidmi, kteří rádi poslouchají a zpívají folkovou, country a trampskou hudbu. Kdo nedorazil na třetí ročník festivalu Folkové Chvojení do Vysokého Chvojna o mnohé přišel.
13.06.2012 Tak Folkové Chvojení potřetí... Napsal uživatel Soptík a spol.    PDF Tisk Email
PR
Tak Folkové Chvojení potřetí...Za celý pořadatelský tým mohu říci, že se těšíme jako štěňata. Taková směsice radosti, že se potkáme s lidmi a muzikou, kterou máme rádi, v úžasném prostředí staletých stromů, že pokecáme a pozpíváme a „sejdeme se pobejt“ – jak se říká u nás na vejchodě. Že celá ta troufalá  myšlenka – postavit nový festival na novém místě, ale na tradičních hodnotách FCT žánru nebyla jen pověstným plácnutím do vody.
14.03.2012 Pardubická folková noc 2012, aneb jak jsme snědli Daňka…. Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
Reportáže
Pardubická folková noc 2012, aneb jak jsme snědli Daňka….Rok s rokem se opět sešel a 10. 3. se konala už počtvrté Pardubická folková noc, které předcházelo Východočeské kolo Porty. Dramaturg a zakladatel akce Víťa Troníček vtipně poznamenal, že to je vlastně výroční festival jeho ženy, memorial příjmení Němcová, neboť první ročník byl v podstatě jen vydařený mejdan spřátelených muzikantů
07.03.2012 Pardubická folková noc potřetí... Napsal uživatel Víťa Troníček    PDF Tisk Email
PR
Pardubická folková noc potřetí...Trvalo nám to přesně rok, než jsme se vzpamatovali.... Pravda, průběžně jsme to přetloukali jinými akcemi, zážitky a událostmi, ale  pořád mám před očima podivný lustr, výkvět socialistického designu, na které mé pomačkané oko hledělo onoho rána po prozpívané noci, když jsem se probudil na zemi v šatně porotců a ptal se, jestli se mi to nezdálo.
10.11.2011 Nahý Žalman ve spolu s Marien Napsal uživatel Karel Fred Vodňanský    PDF Tisk Email
Reportáže
Nahý Žalman ve spolu s MarienČeská folková scéna v posledním desetiletí konečně začala nalézat nové i mladé tváře, respektive kvalitní interprety. Většinou však, a je na každém z nás jak hodně je nám to milo či jak je to ku prospěchu nebo škodě folku, se jedná o formace či písničkáře stojící někde na hraně folku s jiným hudebním žánrem či stylem (a ponechme dnes stranou rozvlněnost definovatelnosti folk).
09.11.2011 Výroční koncert Marien a Pavla Žalmana Lohonky Napsal uživatel Art Favore Production    PDF Tisk Email
Fotoreportáže
Výroční koncert Marien a Pavla Žalmana LohonkyV sobotu 29.10. 2011 měla folková muzika v  Pardubicích svátek, protože skupina Marien pořádala svůj tradiční výroční koncert. V nedaleké ČEZ aréně sice zahajoval své Mega turné Michal David, ale milovníci folku  přišli do Domu hudby - a bylo jich víc než v loňském roce. Jako živá voda protékala celým výročním koncertem „výroční zpráva o činnosti kapely“, pomocí které kapelník Víťa Troníček vtipně glosoval, spojoval a uváděl jednotlivé části programu.
08.08.2011 Spirituál kvintet a Marien na zámku Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Spirituál kvintet a Marien na zámkuKoncertní večer se koná v rámci projektu FOLK ŽIJE! Jedná se o širokou kampaň, sdružující kapely, akce, festivaly a příznivce za účelem popularizace tohoto žánru, přičemž si klade za cíl upozornit na mladou folkovou scénu. Projekt zahájil již v prosinci milného roku kampaní v Pardubicích a do projektu se postupně aktivně zapojují hudební skupiny po celé republice
15.06.2011 Folkové Chvojení již za pár dní... Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Druhý ročník  festivalu folkové, trampské a country hudby se uskuteční  17. a 18. června 2011 ve Vysokém Chvojně u Holic. Amfiteátr v tamním lesním arboretu přivítá 23 účinkujících, mezi kterými nebudou chybět hvězdy jako Žalman & spol, Robert Křesťan & Druhá tráva, Nezmaři, Pavel Bobek, Pavlína Jíšová & přátelé, Kantoři, Devítka a písničkáři Ivo Jahelka a Slávek Janoušek.
12.06.2011 Folkové chvojení jako důkaz... Napsal uživatel Víťa Troníček    PDF Tisk Email
PR
Jestli něco naše žánrová periodika udržuje ve střehu, pak jsou to ony věčné diskuze na téma jestli Folk žije a co je vlastně ještě Folk. Nechci tu vyvolat další spor. Je o mě všeobecně známo, že jsem zastáncem tradičního pojetí folkové hudby, hodnot a myšlenek, které tahle muzika vždy šířila po akustické vlně za hlasitého zpěvu davu, neboť folková je především lidová a neexistuje muzikantské měřítko, kterým by se dala poměřovat, jak se mnozí snaží.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>

Strana 8 z 8

Kalendář

<< Duben 2021 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
192021222325
2627282930  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc