gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

19.12.2012 Předvánoční Folkový klub s Píďou a Marien Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže
Předvánoční Folkový klub s Píďou a MarienTřetí adventní neděli 16. prosince se v královéhradeckém Country clubu Lucie uskutečnil poslední letošní folkový večer z cyklu FOLK ŽIJE V LUCII! Patřil písničkáři Radku Píďovi Bartošovi a skupině Marien. Lucie už půl hodiny před začátkem programu téměř praskala ve švech. Na známá jména z východních Čech se nechalo nalákat ke stovce posluchačů. Sál byl vyzdobený vánočními dekoracemi, jimž dominovala hromada jmelí na jevišti, která budila dojem, že ji právě sundali z nějakého stromu.
13.12.2012 Marien a Radek Píďa Bartoš v Lucii Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

Marien a Radek Píďa Bartoš v LuciiPoslední představení z cyklu FOLK ŽIJE V LUCII! letošního roku klepe na dveře. Už v neděli 16.12.2012 v 19:00 program "nastartuje" Radek Píďa Bartoš, kterému přátelé (i kvůli jeho drobné postavě) neřeknou jinak než Píďa.Vyučený elektrikář (jako Karel Gott...) hrával s oblíbenou pardubickou kapelou Marien, kterou časem vyměnil za formaci Pidilidi. V létě 2009 ale Pidilidi ohlásili rozchod a od té doby se  protlouká světem jako hudební solitér. „Když mě někdo osloví, rád přijedu zahrát.Občas když mám sám chuť si zahrát, zajdu s kamarády do hospůdky, nebo se zeptám kamarádů hudebníků, co něco pořádají, jestli by pro mě nenašli prostor, ale to je tak vše," prozrazuje Píďa.

05.12.2012 Kterak Šedý vlk do Letohradu vánoční strom rozsvítit přišel Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže
Kterak Šedý vlk do Letohradu vánoční strom rozsvítit přišelJak jistě každý zaznamenal – zejména díky masivním kampaním obchodních řetězců – minulý víkend byl první adventní. Lépe řečeno neděle 2. prosince byla první adventní nedělí. Už od pátku se v různých částech České republiky počínaje malými vesničkami, konče velkými městy rozsvěcovaly vánoční stromy. Mnohdy i za doprovodu folkové hudby (např. v Hostinném se rozsvěcení stromu zúčastnil Žalman a spol. a Žalozpěv).
01.12.2012 Kamelot v Lucerně slaví 30 let Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Kamelot v Lucerně slaví 30 letDruhá adventní neděle nebude letos jen ve znamení blížících se Vánoc, ale stane se také velkým svátkem folkové hudby. Brněnská skupina Kamelot totiž oslaví ve velkém sále pražského Paláce Lucerna své 30. narozeniny a připravila si program, který rozhodně zaujme nejen jejich skalní fanoušky a příznivce folkové muziky. Oslavy začnou druhou adventní neděli 9. 12. v 18.00.
27.11.2012 Východočeská tečka za moravským turné s kanadským nádechem Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže
Východočeská tečka za moravským turné s kanadským nádechemV neděli 25. listopadu se jako již tradičně poslední neděli v měsíci uskutečnil v královéhradeckém Country clubu Lucie večer věnovaný folkovému klubu. Tentokrát byl rozdělen do tří bloků.
O první se postarala kanadskočeská písničkářka Silvie Forsyth. Silvie Forsyth se stylem velmi přibližuje americké country. Od svých osmnácti let píše dokonce písně v angličtině, a proto většina její tvorby je v tomto jazyce. I styl zpěvu mi velmi připomínal zpěváky americké country. V neděli 25. listopadu se jako....
20.11.2012 Koncert Marien v Kutné Hoře Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Koncert Marien v Kutné HořeSrdečně zveme na koncert Marien v Kutné Hoře. Zdejší občanské sdružení Kultura do města spolu s několika nadšenci přináší 23.11.2012 v 19:30 koncert v refektáři kláštera sv. Voršily. Pokud jste nemohli navštívit jejich Výroční koncert v Pardubicích, je výborná příležitost poslechnout si Marien po 14 denní pauze právě v Kutné Hoře.
14.11.2012 O krok dál s Marien Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže

O krok dál s MarienPardubice jsou živější… Byť jsem obyvatelka Hradce Králové, musím přiznat, že Pardubice jsou muzikálnější. Přesvědčila jsem se o tom už po vystoupení z vlaku ve městě perníku. V nádražní hale bylo velké shromáždění cestujících kolem skupinky omladiny, která tu hrála na kytary a jiné hudební nástroje a z plna hrdla zpívala. Atmosféru ještě dotvářel bílý labrador, který se před nimi kolébal do rytmu. Kdyby můj cíl dnešního večera nebyl jinde, asi bych tam zůstala a se zájmem bych poslouchala. Mé kroky ale vedly do Domu hudby v Pardubicích, kde se tuto sobotu 10. listopadu uskutečnil výroční koncert skupiny Marien. Po odchodu z nádraží mě v souvislosti se skupinou hudebníků napadlo, že v Pardubicích je silné hudební podhoubí, které tu je už mnoho let a které u nás v nedalekém Hradeci Králové nemáme.

02.11.2012 Legenda ožívá, Kamelot v Lucerně oslaví 30 let Napsal uživatel Lucie Horká    PDF Tisk Email
PR
Legenda ožívá, Kamelot v Lucerně oslaví 30 letČas plyne jak velká voda a neúprosně nás všechny žene kupředu. Letos uplynulo již dlouhých 30 let od doby, kdy Roman Horký s Radkem „Bůčkem“ Michalem (+1995) založili skupinu Kamelot, která dnes bezpochyby patří mezi naprostou špičku naší hudební folkové scény. Lídr kapely Roman Horký složil více než 300 písní, které mají své věrné příznivce napříč všemi generacemi. Kdo třeba jen jednou v životě seděl u ohně s kytarou, téměř jistě slyšel či zpíval některou z jeho písní, aniž by věděl, že mnohé z nich jsou jeho vlastní odžité příběhy.
01.11.2012 Skupina Marien představí v Pardubicích novou zpěvačku Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
PR
Skupina Marien představí v Pardubicích novou zpěvačkuJiž tradičně v druhé půli podzimu zahraje v pardubickém Domě hudby domácí skupina Marien. Jejich výroční koncert se uskuteční 10. 11. od 19:00. Ani letos nevystoupí sami. Jejich pozvání přijal perkusista David Landštof, který s nimi spolupracoval na obou jejich CD. Kapelník Víťa Troníček jejich poslední setkání v nahrávacím studiu zhodnotil jako blízké setkání třetího druhu. „On je skutečně marťan, hudebně na mnohem vyšším vývojovém stupni, než normální ubozí pozemšťané...“
30.10.2012 Jak folk živelně žil v Lucii Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže

Jak folk živelně žil v LuciiNa celorepublikově významný den české státnosti, když i v Hradci Králové k večeru utichaly oslavy založení samostatného státu, se uskutečnil na Novém Hradci Králové dne 28. října v Country clubu Lucie koncert kapely Hluboké nedorozumění a Žamboši. Tento večer byl tradičně pod pořadatelskou taktovkou Ivana Kurteva a hnutí FOLK ŽIJE! A tentokrát folk skutečně žil a žil právě v Lucii.Klub byl narván téměř k prasknutí, vlastním tělem jsem bránila stůl pro své přátele, kteří dorazili na poslední chvíli, protože o volné židle byla velká poptávka.

 

11.10.2012 Hluboké nedorozumění a Žamboši v Lucii Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
PR

Hluboké nedorozumění a Žamboši v LuciiPo měsíční pauze se Country klub Lucie v Hradci Králové opět zaplní příznivci folkové muziky. A bude to stát opravdu za to. V neděli 28. října 2012 přijede pražská skupina Hluboké nedorozumění, která se postará o první polovinu programu. O zbytek se nepostará nikdo jiný než  dvěma cenami Anděl ověnčená vsetínská kapela Žamboši, jejichž styl nelze zaškatulkovat a jejich písně popsat pár větami. Sami o sobě říkají, že je nejlépe asi charakterizuje označení písničkářský šanson. Texty jsou vážnější i veselejší jako život sám, ale vždy vyvedené barvitými slovy, které vedou k zamyšlení.

26.09.2012 PRVNÍ DÁMY ČESKÉ FOLK A COUNTRY PŘIPRAVUJÍ SPOLEČNÉ TURNÉ ! Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

PRVNÍ DÁMY ČESKÉ FOLK A COUNTRY PŘIPRAVUJÍ SPOLEČNÉ TURNÉ !Věra Martinová a Pavlína Jíšová se poprvé sešly na jevišti až v loňském roce, jako hosté letního turné Čechomoru a letos na několika letních festivalech. Jejich společná vystoupení sklidila veliký úspěch. A protože spolupráce byla radostná, obě dámy se dohodly uspořádat v roce 2013 společné turné...

24.09.2012 Plnotučný folk z Moravy Napsal uživatel Denny Newman    PDF Tisk Email
PR
Plnotučný folk z MoravyNa naší folkové scéně již několik let etablovaný nositel Krtka, postavou i tvorbou výrazný Monty zcela rezignoval na osvědčené vydavatelské postupy a rozhodl se svým fanouškům připravit dárek - svoje nové CD Anomar poskytl na svém webu ke stažení celé zdarma.
28.08.2012 Pernštejská Fortuna poprvé.... Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
Reportáže
Pernštejská Fortuna poprvé....Činorodé sdružení Folk žije! kolem realizátora Ivana Kurteva, dramaturga Víti Troníčka  a skupiny Marien má na pažbě další zářez. Po Pardubické Folkové noci a Folkovém Chvojení přišli s novým žánrovým festivalem, který se uskutečnil jako součást oslav roku Pernštejnů. Od čtvrtka 16. do neděle 19. srpna hostil pardubický zámek a nedaleký Příhrádek interprety hodné muziky z celé republiky, nad vším dohlížela patronka festivalu Fortuna Volubilis, tedy Štestěna vrtkavá,  náhodně objevená malba z dob největší slávy Pernštejnů.
09.08.2012 Pernštejská Fortuna - nový festival v Pardubicích Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
PR
Pernštejská Fortuna - nový festival v PardubicíchLetošní rok je věnován významnému rodu Pernštejnů. V celé republice se konají výstavy, přednášky, rytířské turnaje a hudební slavnosti. Pernštejnové se v mnohém přičinili o rozvoj východních Čech a Pardubice, kde rod sídlil, se rozhodly vzdát hold svým bývalým pánům ve velkém. Jedním z vrcholů všech slavností bude festival Pernštejnská Fortuna, který se uskuteční na nádvoří pardubického zámku a na Příhrádku ve dnech od 16. – 19. srpna.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>

Strana 7 z 8

Kalendář

<< Duben 2021 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
192021222325
2627282930  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc