gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

06.03.2014 Folkový Kvítek a Brána - POPRVÉ V OSTRAVĚ! Napsal uživatel René Racek Matlášek    PDF Tisk Email
PR
Folkový Kvítek a Brána - POPRVÉ V OSTRAVĚ!Již více než 20 let probíhají obě dětské soutěže v celém Česku. Metropole Moravskoslezského kraje však stála až dosud stranou. Prostě se nenašel nikdo, kdo by byl ochoten oblastní kolo zorganizovat. Až kapela Marod se rozhodla, vzít si Bránu a Folkový Kvítek v Ostravě na starosti. A přestože ostravský magistrát jaksi "zapomenul" přispět alespoň symbolicky nějakou tou korunou, je ostravské oblastní kolo připraveno a proběhne! Proběhne v sobotu 29.března 2014 v Kulturním Domě v Ostravě-Michálkovicích od 10:00 do 18:00.
22.02.2014 Pardubická folková noc 2014 Napsal uživatel Pavla Hartmanová    PDF Tisk Email
PR

LétoPardubická folková noc 2014 v Pardubicích začíná již několik let velice brzy. Tato meteorologická anomálie láká každoročně do Pardubic víc a víc zvědavců a milovníků folku. Již popáté se totiž uskuteční tradiční festival Pardubická folková noc, jež nese podtitul "první letní festival,"protože je určen především nedočkavcům letní festivalové sezony.

Pozor akci jsme přemístili z ABC Klubu na Olšinkách do sálu KD Hronovická. Krom kapacitních důvodů je dalším důvodem změny místa i navázání spolupráce s Kulturním centrem Pardubice.

20.02.2014 Ořešák v Brně na Leitnerce. Napsal uživatel David Maroš    PDF Tisk Email
PR

Ořešák v Brně na Leitnerce.Ve čtvrtek 6.3.2014 chystá svůj koncert folková kapela Ořešák. Brněnskou Laitnerku tentokrát čekají folkové převážně autorské písně Davida Maroše, ale i interpretace irských a norských česky otextovaných lidovek. Svá vystoupení skupina doplňuje krátkými básněmi a možná se najde i nějaká ta  pohádka.

11.02.2014 Monty v královéhradeckém Country clubu Lucie Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže
Monty v královéhradeckém Country clubu LuciePo lednové odmlce v královéhradeckém Country clubu Lucie odstartoval  II. ročník  nedělních koncertů projektu Folku žije!. Večer 9. února patřil nepřehlédnutelnému a nepřeslechnutelnému písničkáři Montymu. Přestože  několik televizních kanálů současně nabízelo klání zimní olympiády, Monty s Milanem Šánou (housle, mandolína) dokázali přilákat dostatek diváků. (Téměř stejný počet jako Fleret, který vystupoval v klubu o den dříve).
05.12.2013 Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc s Devítkou Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc s DevítkouČeský rozhlas Hradec Králové a Folk žije! srdečně zvou na poslední letošní veřejnou nahrávku Koncertu Studia Noc v královéhradeckém Country clubu Lucie. Připravili jsme pro Vás vystoupení skupiny Devítka na neděli 9. prosince 2013 v 19:30 hodin. Večerem Vás provede moderátor Českého rozhlasu Václav Souček. Pokud nemůžete být u živé nahrávky, můžete si naladit pořad mezi svátky a to 30.12.2013 ve 20.00 na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu, nebo na internetu.

 

24.11.2013 Pozvánka na koncert 4zdi a Žalman & Spol. Napsal uživatel FOLK ŽIJE!    PDF Tisk Email
PR

Deset let drží pelhřimovská folková kapela 4zdi při sobě v původním složení v poklidu a bez zbytečných turbulencí. Deset let skládá svoji muziku a hraje v Česku po pódiích soutěžních, festivalových i koncertních. U příležitosti tohoto významného jubilea vydává svoje druhé plnohodnotné CD s názvem „ Ve znamení vah“, když před pár měsíci ještě nahrála jednu svoji skladbu na kompilační CD projektu FOLK ŽIJE 1. Spojila se tak na jednom hudebním nosiči nejen se 14 dalšími mladými kapelami a jednotlivci, ale i se stálicí českého folku – kapelou Žalman & spol.

20.11.2013 Bratři Malinové, nejznámější „sidemani“ českého folku a country, natočili album jako Malina Brothers Napsal uživatel FOLK ŽIJE!    PDF Tisk Email
PR

Bratři Malinové, nejznámější „sidemani“ českého folku a country, natočili album jako Malina BrothersKaždý, kdo se někdy nachomýtl k české folkové, country nebo bluegrassové muzice, nemohl nenarazit na příjmení Malina. Geniální muzikanti a sourozenci - banjista Luboš (Druhá Tráva), kytarista Pavel (Žalman a spol.) a houslista Pepa (Cop) se totiž za několik posledních dekád objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech tohoto žánru u nás. A není náhodou, že jejich muzikantské kvality využívali nebo využívají interpreti a kapely různých žánrů od Lucie přes Pavla Bobka, Wabiho Daňka,Věru Martinovou nebo Lenku Filipovou.

13.11.2013 Folkové vánoce opět v Žamberku Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

Folkové vánoce opět v ŽamberkuVzpomínku na divácky oblíbený festival folkové hudby připravuje v Žambereckém Divišově divadle místní folkové Duo ťuk v rámci projektu FOLK ŽIJE! V pátek 22. listopadu Duo ťuk totiž oslaví 25 let na hudební scéně a mezi gratulanty dorazí i legenda české hudební scény Pavel Žalman Lohonka.

Duo ťuk se pohybuje již čtvrtstoletí na scénách v Čechách i Moravě, často vedle zářivých hvězd žánru. Duo, je založeno na nabídce subtilních, křehkých melodií, postavených na dvojhlasu, protkaných flétnovými, později houslovými sóly za doprovodu kytary.

13.11.2013 Slatiňanský vrabčák již po deváté Napsal uživatel Petr Šotta    PDF Tisk Email
PR

Slatiňanský vrabčák již po devátéPetr Šotta, kapela Strunovrat a Folk žije! vás zvou do Slatiňan, kde se v sobotu 16.11. 2013 v sokolovně uskuteční jeden z posledních festivalů v tomto roce – IX.ročník Slatiňanského vrabčáka. Hlavní hvězdou festivalu letos bude Trio Věra Martinová, Lenka Slavíková a Jamie Marshall. Kromě domácí kapely Strunovrat se představí také Pepa Štross, Žalozpěv, Kofe@Vlna, Stráníci a pardubiční Marien. Program začíná v 15.00 hodin.

11.11.2013 Marien a Corale – velký večer s těžko popsatelnou atmosférou… Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže

Marien a Corale – velký večer s těžko popsatelnou atmosférou…Těžko hledám slova pro to, co se v sobotu 9.11. dělo v pardubickém  Domu hudby, kde skupina Marien pořádala svůj tradiční výroční koncert… Hostem tohoto večera byl pěvecký sbor Gymnázia Žamberk Corale. Dům hudby praskal ve švech, bylo zcela vyprodáno a ten, kdo přišel na poslední chvíli, musel vzít za vděk místem na schodech. Když pak na schody v uličkách ještě posedali členové sboru Corale, nebylo v sále opravdu k hnutí. Večer zahájila kapela Marien netradičně ...

06.11.2013 Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc s Věrou Martinovou Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR

Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc s Věrou MartinovouČeský rozhlas Hradec Králové a Folk žije! srdečně zvou na veřejnou nahrávku Koncertu Studia Noc! Věra Martinová se svojí kapelou vystoupí v neděli 10. listopadu 2013 v 19:30 hodin v Country clubu Lucie v Hradci Králové. Pořadem Vás bude provázet známý královéhradecký glosátor a moderátor Václav Souček. Pokud nemůžete být u živé nahrávky,  můžete si naladit koncert ve středu 20.11. ve 20.00 na všech regionálních stanicích českého rozhlasu, nebo na internetu.

05.11.2013 Výroční koncert Marien v Pardubicích Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Výroční koncert Marien v PardubicíchJiž tradičně v druhé půli podzimu rozezní pardubický Dům hudby folková hudba. Výroční koncert domácí skupiny Marien se uskuteční 9. 11. od 19:00 za doprovodu Pěveckého sboru Gymnázia Žamberk Corale. Koncert nabídne klasický repertoár obou těles i originální spojení, proto bude představení zaznamenávat Český rozhlas.
08.10.2013 Jak hradečáci podlehli epidemii Epy de Mye Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Fotoreportáže
Jak hradečáci podlehli epidemii Epy de MyePrvní říjnovou neděli 6.10. se od 19:30 v rámci projektu FOLK ŽIJE! rozezněl folkem Country club Lucie v Hradci Králové. Hosté přijeli tentokrát z jižních Čech a nebyl to nikdo jiný než Epy de Mye. Kapela letos vystoupila i na velkém festivalu Rock for People, který je zaměřený žánrově jiným směrem. Myslím, že ale nebudu mluvit jen za sebe, když řeknu, že jsem ráda, že Epy de Mye nepřestala objíždět i akce folkové a jednou z nich byl právě tento večer v Hradci Králové. Přilákala velké hejno lidí.
27.09.2013 Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc – Epy de Mye Napsal uživatel Ivan Kurtev    PDF Tisk Email
PR
Veřejná nahrávka Koncertu Studia Noc – Epy de MyeČeský rozhlas Hradec Králové a Folk žije! srdečně zvou na další veřejnou nahrávku Koncertu Studia Noc! V již tradiční nedělní večer - 6. října 2013 v 19:30 hodin bude Country club Lucie v Hradci Králové, patřit beatfolkové kapele z Českých Budějovic. Energické vystoupení, písně s českými texty a precizně sezpívané vokály - to je jihočeská skupina Epydemye.
10.09.2013 Malina Brothers – lahoda pro uši! Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže
Malina Brothers – lahoda pro uši!Dne 8. září se v Country clubu Lucie v Hradci Králové uskutečnil další večer projektu Folk žije!, a to koncert skupiny Malina Brothers. Samotné jméno a složení kapely už slibovalo nevšední zážitek jak pro posluchače-posluchače, tak i pro posluchače-muzikanty. A nejlépe to asi shrnul jeden z příchozích, který po koncertě prohlásil: „Skvělé, chlapci! Skvělé, skvělé, skvělé…!“
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další > Konec >>

Strana 5 z 8

Kalendář

<< Duben 2021 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
192021222325
2627282930  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc