gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.07.2013 Folkové ostrovy a křest u řeky Metuje (Jana Štěpánková)    PDF Tisk Email
PR
Budete-li chtít zažít mezi velkým množstvím letních festivalů a koncertů něco zcela nevšedního a neopakovatelného, zaškrtněte si v diáři 6. červenec, k němu si napište FOLKOVÉ OSTROVY vezměte si mapu Náchodska a najděte si na ní vísku Bražec a osadu Ostrovy. Na tomto místě a tento den se totiž odehraje křest kompilace Folk žije!, na které se podílejí skupiny Žamboši, Šantré, Kofe @ Vlna, Epy de Mye, Žalozpěv, Strunovrat, Radek Píďa Bartoš, Petr Novotný, Bujabéza, Monty, 4Zdi, Monty, Hluboké nedorozumění, Passage, Marien a Žalman a spol.
Ostrovy
Ostrovy
Jména pro většinu folkových posluchačů již známá. Neznámé je možná místo, kde se křest desky uskuteční. Ostrovy leží 5,5 km od Náchoda, 2 km od Bražce a 2 km od turisty i cyklisty vyhledávaného Pekla u Nového Města nad Metují. Pro navození správné nálady a atmosféry doporučuji navštívit Ostrovy na kole, nebo pěšky.
Cesta z Náchoda vede po levém břehu řeky Metuje bez většího stoupání a klesání. Na druhé straně cestu obklopují poslední domky patřící k Náchodu a brzy je střídá zalesněná stráň. Pravý požitek z lůna přírody však nastává až za rozcestníkem v Bražci (nedaleko od něj zastavuje dokonce i autobus). Řeka si razí cestu jakoby vklíněná do okolních kopců. Sem-tam se ve stráni objeví nějaká chata a totem. Uslyšíte jen zpívající řeku a ptáky. V jednom místě je les tak hustý, že mezi větvemi jehličnanů sotva prolézají sluneční paprsky, avšak brzy poté lesní tunel vyústí k palouku, na němž vaši pozornost upoutá chata poskytující poutníkům a cyklistům občerstvení. Některé večery se tu dokonce scházejí muzikanti. Možná i právě to je důvod, proč vzniká nový hudební festival festival právě tady.
Cesta z Pekla je podobná s tím rozdílem, že podél ní potkáte několik vodopádků s křišťálovou ledovou vodou, které stékají odkudsi shora po stráních. Prostředí a místa vskutku vhodná k rozjímání, snění, toulkám, ale také k poslechu hudby, která společně s přírodou pohladí…
Přijďte protáhnout nohy a na tamních stráních  si udělat radost krásným výhledem, klidem a vůní lesa si vyčistit duši i srdce od negativních energií, které nás zahlcují ve všední dny.
Nezapomeňte, 6.7. od 11:00 FOLKOVÉ OSTROVY Bražec  u Náchoda, bude to stát opravdu za to! Nějaké to místečko pro stan se tu najde, občerstvení je zajištěné. Jako u nás tradičně děti do 15 let mají vstup zdarma. od 15 do 18. let za polovic. Předprodej vstupenek v síti Ticeketportal. Více informací na www.folkoveostrovy.cz
Plakátek
Plakátek

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Březen 2021 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
15161718192021
2223242528
293031    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc